X
Chcete slevu 5 %
na první nákup?
ANO
NE
Od 4.4 do 16.4. si náš tým bude brát krátkou pauzu k načerpání sil. Bude uzavřena prodejna i zlatnická dílna. Můžete dále objednávat, ale objednávky budou expedovány až po 16.4. Děkujeme za vaši podporu a těšíme se na vás!

Co je vltavín?

Ptáte se co je to Vltavín? 

Vltavín je přírodní tektit (přírodní sklo) s unikátní skulptací povrchu. Tento drahý kámen se nachází pouze v Česku a to v okolí Jižních Čech. Je to světový unikát a každý kus má svou jedinečnou a unikátní povrchovou strukturu (skulptace). Velikou zajímavostí je to, že vltavín je jediný minerál v Evropě, který vznikl údajně po dopadu velkého meteoritu na území dnešního Německa (Rieský kráter).

Jak již název vypovídá, tento drahokam byl pojmenován podle řeky Vltavy německy Moldau - Moldavit.

První zmínku o vltavínech a jeho popis učinil roku 1787 doktor Josef Mayer (profesor Karlovy univerzity). Ten informoval o zajímavém objevu okolo města Týna nad Vltavou. Největší naleziště těchto unikátních tektitu se nachází právě okolo řeky Vltavy.

Tektitu je ve světě známo mnoho. I nerostů vzniklých při dopadu meteoritu. Vltavín však vyniká svou krásně zelenou průsvitnou barvou a unikátní skulptací povrchu. To z Vltavínů dělá světový unikát, který je jako stvořený pro výrobu originálních a slušivých šperků jako jsou prsteny, náušnice, náhrdelníky a přívěsky.

 

 Vyberte si z naší nabídky unikátní šperky z vltavínů

ZOBRAZIT NABÍDKU ŠPERKŮ