Zpět do obchodu

Registrace

Co je vltavín?

Ptáte se co je to Vltavín? 

Vltavín je přírodní tektit (přírodní sklo) s unikátní skulptací povrchu. Tento drahý kámen se nachází pouze v Česku a to v okolí Jižních Čech. Je to světový unikát a každý kus má svou jedinečnou a unikátní povrchovou strukturu (skulptace). Velikou zajímavostí je to, že vltavín je jediný minerál v Evropě, který vznikl údajně po dopadu velkého meteoritu na území dnešního Německa (Rieský kráter).

Jak již název vypovídá, tento drahokam byl pojmenován podle řeky Vltavy německy Moldau - Moldavit.

První zmínku o vltavínech a jeho popis učinil roku 1787 doktor Josef Mayer (profesor Karlovy univerzity). Ten informoval o zajímavém objevu okolo města Týna nad Vltavou. Největší naleziště těchto unikátních tektitu se nachází právě okolo řeky Vltavy.

Tektitu je ve světě známo mnoho. I nerostů vzniklých při dopadu meteoritu. Vltavín však vyniká svou krásně zelenou průsvitnou barvou a unikátní skulptací povrchu. To z Vltavínů dělá světový unikát, který je jako stvořený pro výrobu originálních a slušivých šperků jako jsou prsteny, náušnice, náhrdelníky a přívěsky.

 

 Vyberte si z naší nabídky unikátní šperky z vltavínů

ZOBRAZIT NABÍDKU ŠPERKŮ

Zpět do obchodu

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení