Zpět do obchodu

Registrace

Vltavíny - Historie a zajímavosti vltavínů

Vltavíny a jejich nynější popularita

V tomto krátkém článku najdete něco o tom, kam až dosáhla obliba s popularitou vltavínů.

 

Proč byla o hledačích vltavínů napsána i jedna velmi dobrá kniha, kterou jsem četl a dokonce podle ní byl natočen dobrý film Zloději zelených koní? Obsadili ho těmi nejlepšími českými herci. Hrál tam i velmi známý a rozhodně populární herec Pavel Liška.
Premiéru jsem před lety spolu s následnou doprovodnou přednáškou odborníka, tedy geologa, shlédl přímo v krumlovském muzeu vltavínů. Dokonce také samotný autor novely Jiří Hájíček tu na premiéře jen pro zvané pronesl pár slov, ač z něho nervozita skutečně přímo dýchala.


Z hledání vltavínů se nakonec stalo cosi jako novodobá  zlatá horečka.
Že s tímto hledáním pokladů zlatokopy bylo spojeno ohromné riziko zatčení policisty jistě ví mnozí z vás.
Mnohokrát jsem na dřevěné lávce pod zámkem vždy přeplněné spoustami turistů potkával i lidi prodávající, co pracně našli a jiné, kteří zase nakupovali tyto tak vzácné tektity, jejichž cena i nadále strmě roste. 


Oblibu našich „slz komet“ v poslední době mohutně zvyšují i sociální sítě.

Dalo se tedy jen čekat i to, že se objeví spousty nabídek vltavínů falšovaných. Proto je pravost jednoho každého moldavitu na špercích naší firmy potvrzena certifikátem a jakýkoli z našich klientů si může být zcela jist tím, že vložil své peníze do zcela originálního a původního šperku; s padělanými šmejdy však jistě budou i nadále obchodovat mnozí.

Avšak my ve Vltavín Moldavite si našich zákazníků vážíme a dále už vše podstatné bylo rozepsáno výše.

V následujícím článku odpovím na otázku z úvodu a stejně tak i na to, co koneckonců učinilo z vltavínů tak vzácně a nadmíru ceněné drahokamy.
Zkusím shrnout, kdy k výraznému nárůstu v celosvětové oblibě došlo a z jakých příčin jsou jihočeské zelené polodrahokamy tak vysoce ceněné v očích nespočtu lidí.

Zpět do obchodu

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení