X
Chcete slevu 5 %
na první nákup?
ANO
NE
Od 4.4 do 16.4. si náš tým bude brát krátkou pauzu k načerpání sil. Bude uzavřena prodejna i zlatnická dílna. Můžete dále objednávat, ale objednávky budou expedovány až po 16.4. Děkujeme za vaši podporu a těšíme se na vás!

Poradna

Nejčastější otázky (FAQ)

  • Co je vltavín?

 Vltavín je drahý kámen, který se vyskytuje v různých odstínech zelené. Vznikl roztavením horniny a je často používán v šperkařství pro svou jedinečnou krásu. Své místo má i v české kultuře, kde je hojně těžen a ceněn pro svou historii a kulturní význam

Více čtěte ZDE

 

  • Jak vzniká vltavín?

Vltavín, nebo moldavit, vznikl dopadem velkého meteoritu na Zemi. Tato událost proběhla před miliony let a vedla k tvorbě vltavínu v oblasti jížních Čech. Dopad meteoritu vyvolal silné teploty a tlaky, které způsobily roztavení okolní horniny, z níž se později vytvořil vltavín. Více čtěte ZDE

 

  • Kde se nachází nejvíce vltavínu?

Vltavíny se vyskytují v oblasti pádových polí mezi Prachaticemi, Českými Budějovicemi a obcí Trhové Sviny. Nejbohatší pádová pole jsou v okolí Chlumu nad Malší, Nesměně, Dobrovské Lhotky a Besednice. Vltavíny jsou nalezeny v sedimentech a obvykle se nacházejí v hloubce přibližně 1 až 2 metry pod povrchem, avšak někdy se mohou objevit i na povrchu země.

Vltavíny jsou známé svou zelenou až hnědavou barvou a mají různorodé skulptury na povrchu. Každá lokalita produkuje vltavíny trochu odlišného zbarvení a skulptury, což činí každý kámen unikátním. Mezi hlavní lokality, kde se vltavíny nacházejí, patří také Besednice, kde jsou ty nejkrásnější a nejvzácnější exempláře. Jejich povrch je charakteristický střapatou texturou a jejich barva se pohybuje od světle zelené až po tmavě hnědou.

  • Jaké jsou vlastnosti vltavínu?

Vltavín je ceněný pro své ochranné vlastnosti a pozitivní energii, kterou vyzařuje. Údajně pomáhá osvobodit mysl od tíživých myšlenek a podporuje nás k dosažení našich snů a cílů. Svou tajemnou zelenou barvou ovlivňuje naše jasnovidecké a telepatické schopnosti. Vltavín se často využívá při meditaci a mystických rituálech k podpoře spirituality. Pomáhá při bolestech hlavy a tlumí únavu. Také se říká, že má schopnost očistit tělo od toxických látek, podpořit obranyschopnost a pomáhat při respiračních problémech. Je vhodným pomocníkem při chřipce a chudokrevnosti, podporuje tvorbu bílých krvinek. Pro udržení jeho energie je doporučeno vltavín čas od času očistit ve vlažné vodě a nabít na slunci nebo za úplňku.

Více čtěte ZDE

 

  • Jak se čistí a udržuje vltavín?

Čtěte ZDE

  • Jak poznám pravý vltavín?

Čtěte ZDE

  • Kde se dají zakoupit šperky s vltavínem?

Při nákupu šperků s vltavínem je důležité zajistit si jejich autentičnost a kvalitu, a proto je dobré vyhledat důvěryhodné prodejce s dobrou reputací a dobrými recenzemi. Jsme jedni z největších výrobců šperky s vltavíny a jedni z mála se přímo na výrobu šperků s vltavíny specializujeme. Nakupovat můžete na našem e-shopu www.vltavin-moldavite.cz.  Nebo na naší prodejen ZDE

 

  • Jaký je význam vltavínu v české kultuře?

Kulturní symbol: Vltavín je považován za symbol českého dědictví a přírodního bohatství. Je součástí mnoha českých tradic a pověstí. Historická hodnota: Vltavín je často spojován s českou historií a kulturou. Jeho těžba a využití v šperkařství má dlouhou tradici v českých zemích. Turistická atrakce: Vltavín přitahuje turisty z celého světa, kteří chtějí navštívit místa jeho těžby a zakoupit si originální výrobky s vltavínem. Vltavín poskytuje inspiraci umělcům a řemeslníkům, kteří vytvářejí šperky, sochy a další umělecké díla s využitím tohoto unikátního kamene. Pro mnoho Čechů je vltavín symbolem jejich regionální identity a hrdosti na svou zemi.

Více čtěte ZDE